email

Ads 468x60px

Thursday, March 13, 2014

Chicken Curry - Kuracie karí

Chicken curry is a dish from Asian cuisine that is prepared from coconut milk, oriental spices such as curcuma, cloves, anise and cinnamon. Attention of the scientific world is drawn to curcuma, which has anti-inflammatory  and antioxidant properties, can be used against cancer and Alzheimer's disease. Cinnamon also has many medicinal effects, prevents blood clotting, lowers cholesterol and others. Fruits and vegetables in the preparation of this dish not only will enhance its palatability, but also will promote health and a slim figure.
Kuracie karí je jedlo z ázijskej kuchyne ktoré je pripravené z kokosového mlieka, orientálnych korenín ako kurkuma, klinčeky, aníz a škorica. Pozornosť vedeckého sveta sa upriamuje na kurkumu, ktorá má protizápalové a antioxidantné vlastnosti, používa sa ako liek v rakovine a v Alzheimerovej chorobe. Takisto škorica má veľa medicínskych účinkov, pôsobí proti zrážanlivosti krvi, znižuje cholesterol a iné.  Ovocie a zelenina v príprave tohto pokrmu nielen znásobí jeho chutnosť, ale podporí zdravie a štíhlu líniu.

Ingredients:


Whole chicken
2 tomatoes
2 cloves of garlic
1 onion
1 or 2 teaspoons of curry (it is hot, so according to your taste)
1 or 2 teaspoons of red pepper
8 spoons of coconut milk
1 or ½ teaspoon of cinnamon powder
2 cloves
1 or 2 teaspoons of anise
2 spoons of arachis (peanut) oil
1 dl water


Method:


Into the hot oil, place spices and stir on a gentle flame for 2 minutes. Add chopped garlic and onion. Then add chicken, cut into small pieces and fry it a little. Add the coconut milk and sliced ​​tomatoes. Pour water and let it braise for about 40 minutes or until soft. Serve with the basmati rice or other suitable side-dish.

------------------------------------------------------------
(Slovak)


Zloženie:


celé kura
2 paradajky
2 strúčiky cesnaku
1 cibuľa
1 alebo 2 lyžičky karí (je pálivý, tak podľa vášho vkusu)
1 alebo 2 lyžičky červenej papriky
8 lyžíc kokosového mlieka
1 alebo ½ lyžičky škorice
2 klinčeky
1 alebo 2 lyžičky anízu


Postup:


Do horúceho oleja dajte koreniny a na jemnom plameni ich miešajte 2 min. Pridajte jemne nakrájaný cesnak a cibuľu. Pridajte  kura narezané na menšie kúsky a trochu ho opečte. Pridajte kokosové mlieko a pokrájané paradajky. Nalejte vodu a nechajte dusiť asi 40 minút alebo do zmäknutia. Podávajte s ryžou Basmati, alebo inou vhodnou prílohou.


0 comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
Blogger Templates